Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 13:13 Bu haber 1277 kez okundu
 
Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Bedri Gültekin, Gaziantep'te Gündeme dair basın toplantısı düzenledi.
DİĞER Haberi


Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Alman basınına, “ABD ile Menbiç ve Fırat’ın doğusunda güvenliği sağlamak konusunda mutabık kaldık” şeklinde bir açıklama yaptı.

 ABD’nin Fırat’ın doğusunda tam 20 adet askeri üssü ve değişik kaynaklara göre 4 bin askeri bulunmaktadır. Aynı ABD, 2018 yılında PKK’ya 550 milyon dolarlık silah yardımı yapılmasını daha yeni onayladı. Geçen yıl terör örgütüne teslim edilen 5 bin TIR ve 2 bin uçak dolusu ağır silahı da herkes biliyor.

 Bu gerçekler orta yerde duruyorken ve Türkiye Afrin’de ABD’nin her türlü silah ile donattığı terör örgütüne karşı savaşıyorken, “ABD ile Fırat’ın Doğusu ve Afrin konusunda anlaştık” demek kendi kendini kandırmaktan başka bir anlama gelmez. Bu konuda gaflet, basit bir yanılgı olarak kalmaz, ülke için ağır maliyetlere yol açar.

 Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayıp Zeytin Dalı Harekâtı ile sürdürmekte olduğumuz savaş, emperyalizme karşı vermekte olduğumuz bir Vatan Savaşı’dır. Toprak bütünlüğümüze ve milli güvenliğimize yönelik tehdidi, sınırlarımızın dışında karşılıyoruz.

 Türkiye’ye yönelik tehdidin asıl sahibi, karşımızdaki bölücü ve yobaz terör örgütleri değildir. PKK ya da IŞİD, Türkiye’ye karşı kullanılan piyonlardır. Tehdidin asıl sahibi ABD’dir.

 ABD’nin şimdiki hedefi, Menbiç’iyem olarak kullanıp hatta Fırat’ın doğusunda da AKP Hükümeti’ni, “sınırda güvenli bölge” havucu ile oyalayıp, PKK hakimiyetindeki bölgeyi Türkiye’ye ve dünyaya kabul ettirmektir.

 ABD’nin bu tuzağına düşmek, bölünmeyi kabul etmekten başka anlama gelmez.

 Türkiye ve Suriye’nin düşmanları ortaktır.

 Bugün Türkiye ve Suriye, aynı düşmanlara karşı mücadele etmektedirler.

 ABD, İsrail, PKK ve IŞİD; Türkiye’nin de Suriye’nin de ortak düşmanlarıdır.

 Düşmanları ortak olan devletlerin işbirliği yapması aklın gereğidir.

 Savaşmakta olan her devlet, bu basit ilkeyi daima göz önünde bulundurur. Ama bu temel ilkenin, AKP Hükümeti tarafından göz ardı edildiğini görüyoruz.

Suriye’nin meşru Hükümeti’ne düşmanlık, Türkiye’nin değil ABD ile İsrail’in poltikasıdır!

 Gerçek durum böyleyken Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Sayın Beşar Esad’ı terörist olmakla suçlaması ne anlama gelmektedir?

 Veya Sayın Devlet Bahçeli’nin Beşar Esad’ı suçlayıp, Türkiye’nin Suriye’de girdiği yerlerden geri çekilmeyeceği yönündeki sözlerini nasıl yorumlamak gerekir?

 Bu politikayı Türkiye’nin milli çıkarları ile açıklamak mümkün değildir.

 Şurası, herkesin kabul etmesi gereken bir gerçektir. Türkiye’nin Vatan Savaşı, Suriye ile dost olmayı ve işbirliği yapmayı gerektirir. TSK ile Suriye Ordusu arasında sahada işbirliği, bu ülkedeki ve hatta bölgedeki PKK varlığını kısa bir süre içinde bitirir.

 Esad düşmanlığı ise ABD ile İsrail’e nefes aldırır. Türkiye’ye çıkacak faturayı büyütür.

 Bütün yetkilileri uyarıyoruz!

 Suriye’ye ve Sayın Beşar Esad’a düşmanlık;

 1.​ ABD ve İsrail’in bölgemize yönelik emellerine hizmet eder. Çünkü Beşar Esad liderliğindeki Suriye devletinin en büyük düşmanları ABD ve İsrail’dir.

 2.​ Türkiye’nin; Rusya, İran ve Irak ile kurduğu iyi ilişkileri baltalar. Çünkü bütün bu komşularımız, Suriye’nin müttefikleridir. Türkiye’nin, Hatay sınırında Rus uçağını düşürdüğü Kasım 2015’i takip eden altı ay boyunca Suriye sınırında uçak uçuramadığını, Rusya ile ilişkileri düzelttikten hemen sonra Fırat Kalkanı Harekâtını yaptığını hatırlarsak, komşularımızla ilişkilerimizin bozulmasının ne anlama geldiği ortaya çıkar.

 3.​ Milletimizin büyük çoğunluğu böyle bir politikayı onaylamadığı için, Suriye’ye düşmanlık, içerde de halkı böler, iç barışımız açısından tehlikeleri gelişmelere kapı aralar. Milletimiz, şimdi bir bütün halinde Ordumuzun arkasındadır. Türkiye’nin Vatan Savaşındaki en büyük avantajı budur. İktidarın Beşar Esad’ı hedef alan söylemi, işte bu birliği baltalamaktadır.

 4.​ Suriye düşmanlığı FETÖ ve PKK’ya nefes aldırır, teröre karşı vermekte olduğumuz mücadeleyi zaafa uğratır.

AKP Hükümeti’ni bir kez daha uyarıyoruz: İktidarı; devlet aklıyla hareket etmeye, milli çıkarlarımızın gereklerini yerine getirmeye, aynı kaderi paylaştığımız Şam yönetimi ile derhal el sıkışmaya, ortak düşmana karşı birlikte hareket etmeye çağırıyoruz dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.