Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 09:25 Bu haber 1197 kez okundu
 
“İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı” Yapıldı
İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı Kaymakamımız Şevket Cinbir başkanlığında gerçekleştirildi
EĞİTİM Haberi


Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu, Kaymakam Şevket Cinbir’in başkanlığında toplandı. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Ateş  Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Silifke Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan,2016-2017 öğretim yılı faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda 2017-2018 öğretim yılının birincilikle yapılması gereken çalışmalar konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Ateş 2016-2017 Öğretim Yılı faaliyetlerinin değerlendirdi ve 2017-2018 Öğretim Yılının birinci döneminde yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Ateş yaptığı sunumda “İlçedeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplanmaktadır. Halk Eğitim Merkezi olarak insanların bir meslek edindirmek, ortak kültürün gönüllü temsilcisi yapabilmek, topluma katkı sağlayan ve katılımcı birey haline getirmek, öğrendiklerini toplumdaki diğer bireylerle paylaşıcı olmalarını sağlamak, üretken vatandaş olarak yetiştirmek amacıyla yer ve zamana bağlı olmaksızın genel, mesleki, teknik eğitim ve sosyal ve kültürel kurslar düzenlenmekteyiz” dedi. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminde açılan kurslar ve katılan kursiyer sayıları hakkında da bilgi veren Ateş,“2016-2017de açılan 114 mesleki kursuna 1344 erkek,2270 kadın olmak üzere 3614, 171 kültürel kursa 1754 erkek, 2902 bayan olmak üzere 4656,birinci kademe okuma yazma kursuna 6 erkek,10 bayan olmak üzere 16,ikinci kademe okuma yazma kursuna 3 erkek, 1 bayan kursiyer katılmıştır. 2016-2017 öğretim yılında toplamda 353 kurs açtık.Kursiyerlerin %75 i başarılı olarak sertifikalarını almıştır” dedi.

 

Halk Eğitim Merkezi ve okulların, aile eğitimi konusunda yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi alan ve talepleri değerlendiren Cinbir, “,Bu ülkenin çocuklarını geleceğe hazırlama noktasında imkansızlıktan bahsedemeyiz. Bu kadar imkanımız varken, bunları değerlendirmemiz lazım. Bu kadar çok okulun olduğu bir yerde kurs açılacak yer bulunmamasını anlamıyorum. Devletimizin imkanları yeterlidir, milletimiz de bu konuda duyarlılık göstermelidir. Özellikle maddi imkanı olmayan ailelerde çok yetenekli çocuklar var. Bu yetenekleri keşfetmemiz lazım, Asıl marifet budur. O yeteneklerle devletimizin imkanlarını buluşturup, o yeteneklerin önünü açmalıyız. Çocukların hayallerini ve hedeflerini kısıtlamayın,engellemeyin.Sizin bu hayalleri gerçekleştirecek gücünüz yoksa, devletin imkanı var.Bu çocuklara imkan sağlamak hepimizin boynunun borcudur” dedi


 

 

 

Kaynak: Editör: Kısmet TURGUT
 
Etiketler: “İlçe, Hayat, Boyu, Öğrenme, Halk, Eğitimi, Planlama, ve, İşbirliği, Toplantısı”, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.