Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 08:56 Bu haber 1701 kez okundu
 
MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Silifke'de
MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, Silifke'de kadınlarla bir araya geldi.
SİLİFKE Haberi


     MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, yardımcıları ve Kadın Kolları Temsilcilerinin katıldığı program Bahçesaray'da yapılan kahvaltıyla başladı.  Kahvaltı sonrasında kadınlarla beraber Girişimci Kadınlar Derneğini ziyaret eden Dilek Uslu Var, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Yeşim Altun, yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili bilgi verdi. “Bizler kadınların sosyal çevresini geliştirmek, maddi olarak bir güce sahip olmaları için buradayız. Bizim amacımız kadınların birlikte olarak, güçlerini birleştirip güzel işler başarmak ve onlar için pazar ortamı oluşturmak ve iş imkânı sağlamak. ” dedi. MHP İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu yaptığı konuşmada,“Yaptığınız bu projelerle gelenek göreneklerimizi bu güne taşıdığınız için sizi tebrik ediyorum. Bizler her ne kadar, siyasi bir bayrağın altında olsak ta, sonuç olarak hepimiz kadınız. Yolumuz, amacımız bir. Birbirimizin sesi olup, kadın dayanışması içerisinde yardımcı olacağız. Bizler, bu güzel projelerinizde yanınızda olmaya her zaman hazırız.” dedi.

     Dilek Uslu Var ve kadın kolları, Girişimci Kadınlar Derneği'nin ardından, İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen “Hocalı Katliamı” konferansına katıldı. Konferansa Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Kadın Kolları Başkanı Seçil Eser, Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Hafife Erdem, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkan Vekili Cemil Parlar, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, Ülkü Ocakları Silifke İlçe Başkanı Murat Sezer, Ülkü Ocakları Taşucu Başkanı Emir Cömert, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yahya Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Silifke Belediye Meclis Üyesi Eyüp Aslan, AK Parti Silifke İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Saliha Keleş, Tarihçi ve Araştırmacı Yazar Bedriye Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkücü Gençler, Basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. Konferansı düzenleyen Kadın Kolları Başkanı Seçil Eser burada yaptığı konuşmada; Hocalı Katliamının tarihin bir yüz karası olduğuna vurgu yaptı. Eser, “Karadağ Savaşı sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi dünyada bir yüz karası olarak tarihlenmiştir. 1992 şubat'ında yaşanılan bu olay Haçlı zihniyetlerin sonuçlarından biridir. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz diğer milletler tarafından benzer saldırıların mağdurları olmuşlardır. İnsanlık suçu ve ayıbı sayılan bu saldırılardan bir ders çıkarmak gerekirse, Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur. Hemen yanı başımızda ülkemizin sınırlarında halen bu dramlar devam etmektedir. Hocalı'da Ermeniler tarafından esir alınan Müslüman kadınlara kendi evlatlarını pişirerek yediren zihniyet bugün Menbiç'te, El-Bab'ta Azer’de ve Afrin’de aynı senaryo ile karşımıza çıkmaktadır. Yüce Türk milleti 1974'te Kıbrıs'ta, 1992-1995’de Bosna-Hersek’te 1989'da Bulgaristan'da Müslüman kardeşlerimizin yanında nasıl onlara destek olduysa Bugün Afrin'de de aynı kararlılıkla duruşunu bir kez daha göstermektedir. Değerli Türk askeri dünyaya bir kez daha haksızlık ve adaletsizliğe dur demek için var gücüyle mücadele etmektedir Allah önce ülkemizi ve milletimizi sonra da Arfin’deki destanlar yazan askerlerimizi korusun. Şehitlerimize cenneti nasip eylesin. Gazilerimize şifa versin. Allah tüm Müslümanlar âleminin yar ve yardımcısı olsun” ifadesini kullandı.

     Ermeni Kuvvetleri Hocalı kasabasında bir gecede 83 çocuk, 106 kadın ve 70'ten fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplam 613 kişiyi katledildiğini asla unutmayacaklarını dile getiren İlçe Başkanı Levent Nogay, ise konuşmasında, “yaşanan bu olay sadece insanların katledilmesi değildi. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde birçoğunun yakılmış olduğu, gözlerinin oyulduğu tespit edildi. Hamile kadınlar ve çocukların da bu vahşete maruz kaldığı belirlendi. Hocalı’da yaşanan bu katliamı Birleşmiş Milletler ve batılı devletler ciddi bir tepki göstermediler. Batılı ülkelerin bu tutumu ve Rus Devleti ile Ermeni Kuvvetleri kısa bir sürede içerisinde Dağlık Karabağ Bölgesi'nin ve bir kısım Azerbaycan topraklarını işgal etti Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki bu savaş 1994 yılına kadar devam etti 1994 yılında iki taraf arasında ateşkes sağlandı. Ancak ateşkesin ardından başlayan Barış görüşmelerinde herhangi bir sonuca ulaşılamadı. Hocalı soykırımı faillerinin cezalandırılmasına ilişkin objektif sonuçlar elde edilmesi ve gerekse bundan sonra yapılabilecek soykırımın önlenmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Çeyrek asır önce Ermenistan’dan Askeri birliklerin Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaptıkları soykırımın yıldönümünde Aziz şehitlerimizi bir kez daha anıyor Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

 “TARİHİN UTANÇ VESİKASI”

 Hocalı Katliamı’nda insanlık onurunun ayaklar altına alındığını, bu tür olayların tarifi imkansız yaralar ve asla silinmeyecek acılar bıraktığını söyleyen Kadın Kolları İl Başkanı Dilek Uslu, “Hocalı katliamı tarih utanç vesikasıdır. Bu tarihte kabul edilemeyecek bir şuhursuz vakadır. Son zamanlarda ülkemizde de kadınlara ve çocuklara yönelik olan ahlaksızca ve hayâsızca gerçekleştirilen suçlar süre gelmektedir. İnanıyorum ki milletimizin tamamı çocuklara yönelik cinsel saldırılara nefret öfke ile tepki gösterirler. Sorarım sizlere çocukların cinsel istismara uğramasını nasıl ifade edeceğiz. bir sapığın günahımı? diyeceğiz. Bir manyağın suçumu? Diyeceğiz. Allah için durup sorgulayalım. Çocuklara yan gözle bakılan, cinsel obje görülen, evlilik yaşı ile ilgili toto oynar gibi görüşler paylaşan

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MHP, Mersin, İl, Kadın, Kolları, Başkanı, Dilek, Uslu, Silifke'de,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.