Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 12:53 Bu haber 1817 kez okundu
 
Silifke İmam Hatip Okulları Hatıra Ormanı Dikimi Yapıldı
Silifke Anadolu İmam Hatip Lisesi, Silifke İmam Hatip Ortaokulu ve Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu ile “Bir Fidan Bin Gelecek” Ağaçlandırma Projesi çerçevesinde Hatıra Ormanı oluşturmak üzere girişimlere başladı.
SİLİFKE Haberi


Okul ve eklentilerine ait alanları ağaçlandırmak, okullar adına öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımı ile fidan dikilerek il ve ilçelerde hatıra ormanı oluşturmak, orman ve doğa sevgisi ile yeşil alanların çoğaltılması ve yaşatılmasının insan hayatı için taşıdığı önem çerçevesinde bilinç oluşturmak, orman ve doğa sevgisi konularında öğrencilere farkındalık eğitimleri vermek hususlarında katkıda bulunmak için; 25 Eylül 2013 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığımız ve Orman ve Su İşleri Bakanlığımız arasında “Ağaçlandırma Faaliyetleri Yürütülmesine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır.

Bu iş birliği protokolü muvacehesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz ile Orman Genel Müdürlüğü arasında “Bir Fidan Bin Gelecek Ağaçlandırma Projesi” başlatılmıştır. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Bir Fidan Bin Gelecek” Ağaçlandırma Projesi kapsamında Hatıra Ormanı dikimine Silifke Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, Silifke Orman İşletme Müdürü Hasan ASLAN, Silifke Anadolu İmam Hatip Lisesi, Silifke İmam Hatip Ortaokulu ve Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri katıldı.

Milletimizin var olduğu tarihten bu tarafa kuruluş, fetih ve kurtuluş zamanlarında, Fırat Kalkanı Harekâtında ve Afrin Zeytin Dalı Harekâtında şahadet şerbetini içenlerimiz için, gazilerimiz için ve cephedeki kahramanların seferi ve zaferi için Akif Can Parlatan’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Cumali LEVENT’in duası ile başladı. Program Silifke Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi ve Silifke Orman İşletme Müdürü Hasan Aslan’ın orman sevgisi ve ağaç dikiminin önemine dair konuşmaları ile devam etti. Ayrıca Silifke Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Uğur Şahin ağaç dikimi teknikleri hakkında kısaca bilgi verdi

Silifke’de eğitim öğretim faaliyetini yürütmekte olan; Silifke Anadolu İmam Hatip Lisesi, Silifke İmam Hatip Ortaokulu ve Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu ile “Bir Fidan Bin Gelecek” Ağaçlandırma Projesini uygulamak üzere Orman İşletme Müdürlüğü ile görüşmeler yapılarak Silifke İmam Hatip Okulları Hatıra Ormanı oluşturmak üzere girişimler yapıldı. Silifke İmam Hatip Okullarının müdürleri hatıra ormanı çalışmasında destek olan Kaymakam Şevket Cinbir’e, Milli Eğitim Müdürüne, Orman İşletme Müdürüne ve ağaçlandırma birimine ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

Silifke’de eğitim öğretim faaliyetini yürüten İmam Hatip Okullarından  öğrenci, öğretmen ve veli ile birlikte toplam 220 kişi, Silifke İmam Hatip Okulları Hatıra Ormanı ağaç dikimini, Silifke-Gülnar Yolu üzerinde Gelinsuyu Mevkiinde gerçekleştirdi.

Dikime katılmış olan öğrencilere, öğretmenlere ve velilere çorba ikramında bulunuldu.

 

  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Silifke, İmam, Hatip, Okulları, Hatıra, Ormanı, Dikimi, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.