Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 08:37 Bu haber 2125 kez okundu
 
Silifke MHP’den İhraç Talebi
Milliyetçi Hareket Partisi Silifke ilçe Başkanı Levent Nogay, partiden ihraç istedikleri 19 kişinin ismini ve gerekçesini basınla yaptığı toplantıda açıkladı.
SİLİFKE Haberi


MHP Silifke ilçe Başkanı Levent  Nogay ve yönetim kurulu üyeleri Silifke’de görev yapan basın mensuplarıyla buluştu.

MHP’nin kayıtlı üyesi 19 kişinin partinin tüzüğüne aykırı hareketlerde bulunduklarını  belirten Başkan Nogay,  oluşturdukları listeyi tedbirli kesin çıkarılma talebiyle Mersin İl Başkanlığına gönderildiklerini söyledi.

Başkan Nogay konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında; “Bilindiği gibi yoğun bir dönem geçirdik. Atamamız yapıldı. Ardından kısa bir sürede ilçe kongremiz yapıldı ve tekrar başkanlığa seçildim. Yönetim kurulumuzla birlikte ara vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelme imkanı bulamadık. Bugün bu isteğimizi gerçekleştirmiş olduk.

Pazar günü de bayram havasında, %90 gibi bir katılım oranıyla, binlerce partilimizin teşrifiyle yaptığımız il kongremiz ile ilimizde seçim sürecimizi tamamladık. Silifke’nin öz evladı  Zeynel Uğur Gölgeli Başkanımız tekrar başkanlığa seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 12'nci Olağan Kongresi, eski-yeni binlerce partiliyi bir araya getirdi. MHP Genel Başkan'ı Devlet Bahçeli'ye bağlılığını bildiren il teşkilatındaki birliktelik, MHP'nin kan kaybı yaşadığını söyleyenlere net bir mesaj niteliğindeydi. Kongremizin, ülkemize, milletimize, Mersinimize Milliyetçi-Ülkücü Harekete hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu günden bu güne Müslüman Türk Milletinin umudu, son kalesi olmuştur. Tabutluklarda, işkencelerde Allah davasının sancaktarlığını elinden, dilinden ve yüreğinden düşürmeyen cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emaneti bizimledir. Bu emanet namusumuzdur. Ülkücü-Türk Milliyetçiliğini siyasi arenada temsil eden Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğidir, övünç kaynağıdır. Türk Milletinin, maddi manevi değerler ve kutsalları üzerine bina edilen, Ülkücü Hareket, bu değerler uğruna mücadele etmekten asla geri durmamıştır.

Bütün ömrünü, Allah Davasına adamış, bu vatana ”Amasız, Fakatsız, Lakinsiz” sevdalanmış, nefsi ve şahsi bütün ikballeri elinin tersiyle itmiş Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli yoldaşçımızdır.”Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve ben” cümlesi ile özetlenen, Türk Milletine hizmeti en kutsal görev bilmiş bu uğurda kendi istikbalini, Milletinin ve devletinin istiklaline feda etmiştir. Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli 21.yüzyılın Bilge Kağan'ıdır. O’nun devlet adamlığı, ileri görüşlülüğü ve eksiksiz liderlik vasıfları Ülkücü-Türk Milliyetçilerinin gururudur. Özellikle 1 Kasım seçimleri sonrası başlatılan, iftira, dedikodu ve eyyamcılıkla yıpratılmaya çalışılan Genel Başkanımız; bütün saldırıları göğüslemiş davaya olan adanmışlığı ile bütün kirli oyunları bozmuştur. O’nun emperyalist oyunlar karşısındaki dik duruşu, zafere olan inancı, cesaretimizin membasıdır.

Bu hareket 5000 evladını bu vatana şehit vermiş bir harekettir.

Parti parti gezenler, ABD’nin, AB’nin, FETÖ' nün figüranlığına soyunanlar Milliyetçi Hareket Partisine genel başkan olma hayali kurmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Siyasi Partiler Kanunu ile kurulduğunu, ancak özünde Türk Töresinin hakim olduğunu her ne hikmetse unutmuşlar ya da asla öğrenememişlerdir. “Genel Başkan” değişmezse, partinin “baraj altında” kalacağını ve bu gidişatın “Ülkücü Hareketi Bitireceğini” iddia eden bu soysuzlar; emperyalist güçlere biat etme konusunda adeta yarışmış, üst düzey rol üstlenmişlerdir. Bölücü terör örgütü ile aynı saflarda yer almaktan ar etmemişler,”Ülkücüyü Ülkücüye Kırdırmak” için ellerinden geleni yapmışlardır. Devletin yok etmek için üzerine yürüdüğü FETÖ’nün açık veya kripto bütün unsurları tarafından maddi manevi desteklenen, düzenbaz, ”Topuklu Takunyalı” ve yandaşları MHP'de fitne rüzgarları estirmiş, Türkeş'siz, Bahçeli'siz “Türk Milliyetçiliği” hayali ile ellerinden geleni arkalarına koymamışlardır. Hayatı zikzaklarla dolu bu düzenbazlık ve hile çetesi ömürlerinde dik durmak nedir bilmemiş, yamuk haline bakmadan parti içerisine nifak tohumları ekmeye çalışmıştır. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin; tavizsiz, vakarlı ve cesaretli duruşu sayesinde, bu karaktersizler ve yandaşlarının bütün planları bozulmuştur.

İlçemizde de Söğüt özü kongresinde başbuğumuzu salona almak istemeyenlerin uzantıları bugün de küresel güçlerin ve Okyanus ötesindeki hainin destekleriyle partimizi bölmek ve Yüce Türk milletinin siyasi hayatından uzaklaştırmak adına algı oluşturmakta, hayal kurmaktadırlar. Zamanında Kamu Kurumlarında Ülkü Ocakları’nın ve  Milliyetçi Hareket Partisi’nin  referanslarıyla kendilerine iş kapısı açanlar bugün emekli maaşlarını Ülkücü hareket sayesinde yiyenler, zamanında Türk Telekom bayilikleri gelecek için hayal kuran Ülkü Ocakları Geçlerimize verileceğinde bunlara engel olup bu işleri kendilerine yontanlar, kariyer ve sosyal statü kazananlar, kerameti kendinden bilenler, çocuklarınızın boğazından geçen helal lokmayı harama çevirenler, binlerce Ülkücünün alın terleri sayesinde makam mevki sahibi olup bunu şahsi çıkarlarına ranta çevirenler, tarih sizleri affetmeyecek ülkücüler sizleri affetmeyecek. topuklu takunyalının peşine takılarak MHP’yi ve genel başkanımızı seviyesiz bir şekilde eleştirmektedirler. Ülke siyasetini, ülke bekasını sadece Silifke’den ibaret sayanlar, ufukları dar, at gözlüğü takanlar, kendi ikballerinin peşine düşmüşlerdir. Ancak bilinmelidir ki dağdan bir kuş kalkmış, dağ bunu hiç hmemiştir.

Ülkemizin sınırları ateş çemberiyle çevrilmişken, içerdeki hainler, dışarıdaki iş birlikçileri ile birlikte Anadolu’yu büyük Türk Milleti’nden arındırmak için MHP’siz ve Dr. Devlet Bahçeli’siz bir Türkiye için her türlü girişimde bulunmuşlardır. Bu hassas dönemde 21.yy’ın Bilge Kağanı Dr. Devlet Bahçeli ‘Önce Ülkem ve Milletim’ demiş ülke bekasını partimizin ve şahsi ikbalinin önüne koymuştur. Genel başkanımızın bu fedakarlığını görmek istemeyen partimiz üyesi,  Savaş Şimşek, Rıfat Karaduman, Musa Kuş, Fatih Gürbüz, Nesrin Esin,  Mesut Yüksel, Betül Ünal, Sibel Özel, Emine Uğuz, Mustafa Ak, Ali Girgeç, Kubilay Bocutoğlu, Özgür Aydın, Özer Özel, Ferit Kotuk, Kadir Ünver, Kubilay Akınlı, Bahri Can Altuğ Şener parti tüzüğümüzün 78 Maddesinin 4. Bendinin e fıkrası İlgili maddeleri gereğince tedbirli kesin çıkarılma talebiyle il yönetim kuruluna ilçe teşkilatımızca sevk edilmiştir.

Son olarak şu söylemek isterim ki; “Rüzgar mum alevini söndürür fakat ateşi körükler. Ve gün gelir kendini kasırga zanneden yellerin de yerlerinde yeller eser’. Dün az değildik, bugün çoğuz, yarın daha çok olacağız” diye haykırıyoruz. Yastığımız Mezar Taşı, Yorganımız Kar olsun. Biz bu yoldan dönersek, namus bize ar olsun.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Silifke, MHP’den, İhraç, Talebi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.