Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 13:28 Bu haber 882 kez okundu
 
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Başarılı Bir Eğitim Daha
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası'nda Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt'un katılımı ile "Kendine Yaslanan Dik Yürür" konulu konferansı yapıldı.
EĞİTİM Haberi


Kişisel Gelişim ve Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kunt,''Kendine yaslanan dik yürür'' konulu Silifke seminer verdi. Silifke Sanayi Odası tarafından düzenlenen seminere çok sayıda davetli katıldı. Kurt, “ Güvende olmak için etrafa dağıttığımız; başkalarına, bağımlı ilişkilere kaptırdığımız gücümüzü geri çağıralım. Hayatta dik ilerleyebilmek için sırtımızı sadece kendimize yaslayalım; kendine yaslanan dik yürür” dedi

 

"Kendine Yaslanan Dik Yürür''

Konuşmasında hayata dair konulara değinen Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt, “Güzel bir haftaya başlarken bugün içimizdeki gücü fark etmeye, içimizdeki sonsuz potansiyeli ortaya çıkarmaya niyet edelim. Gücü dışarıda aramak yerine, kendi gücümüze sahip çıkalım. Güvende olmak için etrafa dağıttığımız; başkalarına, bağımlı ilişkilere kaptırdığımız gücümüzü geri çağıralım. Hayatta dik ilerleyebilmek için sırtımızı sadece kendimize yaslayalım; kendine yaslanan dik yürür” dedi. Kunt konuşmasının devamında seminere katılanlara Başarının sırrı, mutluluk, ve konsantrasyon ile ilgili bilgiler verdi.

 

Başarının sırrı nedir?

Başarı, bir iş için gerekli enerjinin amaca en uygun biçimde, en ekonomik, en etkin olarak kullanılma becerisidir. Bu enerji, insan gücü de olabilir, para da olabilir. Burada önemli olan, başarı için gerekli enerji kullanımının doğru organize edilmesidir. Her başarının arkasında doğru bir plan yatar. Bu planı gerçekleştirecek doğru programlar, planı tamamlar. Eğer plan ve programın hedefleme ve zamanlama süreçleri iyi hesaplanmışsa, enerji organizasyonu iyi yapılmışsa başarı size gelir. Doğru zamanda, doğru yere yapılan tüm hamleler başarıyı getirir. Başarının beş anahtarı vardır,istekleme, donanım, yapabilme gücü, değerlendirme ve düzeltme.

 

Çalışmak için gerekli konsantrasyonu nasıl sağlayabiliriz?

Çalışmak ve gerekli konsantrasyonun sağlanması için günlük 10 dakika kullanmadığımız elimizle yazılar yazıp şekiller çizmek, 100’den geriye 3’er 3’er sayıp beyni çalışmaya hazırlamak, dik durmak ve nefesi 5 saniyede alıp, 5 saniye tutup, 5 saniyede geri vermek, bir nefes alışverişi 15 saniyede 10 tekrar yapmak konsantrasyonumuzu artıran pratik metotlardır. Başarı deyince akla ilk gelen şey “mutluluk” olıuyor. Hepimizin ortak isteği mutlu olabilmek. Mutlu olmayı nasıl başaracağız? Kimi bunu parayla kazanmak istiyor, kimi aşkla, kimi çoluğunun çocuğunun mürüvvetiyle, kimi ise bir nefesle… Mutlu olabilmek için nasıl bir pencereden bakmalıyız? Bu bilinç nasıl oluşmalı?

 

Mutlu olabilmek için

Her sorunun çözümü olduğuna inanmalıyız, durumlar ve olaylar karşısında soğukkanlı olmalıyız, Zihnimizi serbest bırakmalıyız, fazla duygusal olmamalı, bütün faktörlere tarafsız bakmalıyız, mutsuzluğumuzla ilgili faktörleri bir kâğıda yazıp üzerinde ayrıntılı bir şekilde düşünmeliyiz,sorunun değil, çözümün bir parçası olmalıyız. Mutluluk bir hedef değil, o hedefe yapılan yolculuktur. Mutluluk, yaşama verdiğimiz olumlu tepkilerin tümüdür. Mutluluğun kontrolü duygularımızın elinde, duyguların kontrolü de bizim elimizdedir.

 

Doğru nefes almak ne demek ve nefes almak hayatımızda , bedenimizde ve ruhumuzda neleri değiştirebilir?

 Sağlıklı bir beden için bedende biriken atıkların dışarı atılması nefesle yüzde 70, deriyle yüzde 20, idrarla yüzde 7, kalınbağırsakla yüzde 3 olarak gerçekleşir. Nefesin önemini anlatmak için çok önemli bilimsel bir veridir bunlar. Doğru nefes almak, bizi sakin, kontrollü ve çözüm odaklı bireyler yapar.Bedende hastalıklara neden olan şeyin, bazı olumsuz zihinsel düşünce kalıpları olduğunu söylüyorsunuz. Bunlar neler?Bedende hastalıklara neden olan en yaygın zihinsel düşünce kalıpları eleştiri, öfke, kırgınlık ve suçluluktur.

 

Kunter Kunt kimdir?

İş dünyasında vermiş olduğu Stres ve Öfke Kontrolü, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Verimlilik, Liderlik Stratejileri, Psikolojik Satış ve Pazarlama Teknikleri, Özgüven, Kariyer Planlaması, Etkili Yöneticilerin Psikolojik Davranış Kalıpları, Pazartesi Sendromu, Duyguları Yönetme, Hedef Belirleme ve Problem Çözme Teknikleri gibi eğitimleri ile de birçok farklı bilgi ve teknikleri harmanlayarak transfer eden bir uzman olan Kunter Kurt, 1966 yılında doğumlu. 1994 yılı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunudur.Dikkat Eksikliğini Önleme ve Sürekli eğitim Derneği Başkanı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında Dikkat Eksikliğini Önleme ile ilgili eğitimlerine dernek üyeleriyle devam etmektedir. Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 1.200’den fazla tutuklu ve hükümlüye stres-öfke kontrolü ve kişisel gelişim eğitimleri vermiştir. Kitapları “ Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak “ ve “Kendime Doğru Yürüyorum”

1972 yılında başladığı yüzme hayatını 1985 yılına kadar sürdürmüş, 1984 yılında Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yüzme maratonunda Türkiye’nin ilk üçü arasına girmiştir. Kelebek ve serbest stilde birçok birincilikler elde etmiştir. Kunter Kurt, 3 yıldız balık adam ve gümüş cankurtaran belgesine sahiptir. Milli takımlarda uzman eğitmen olarak görev almıştır. Türkiye’de ilk defa Uzakdoğu sporlarında NLP tekniklerini kullanan Kurt, ilk çalışmasında MUAY-THAI milli takımıyla 2005 yılında, Tayland’ın başkenti Bangkok’daki dünya şampiyonasında Dünya Şampiyonluğu yaşamış ve dönemin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve spor otoriteleri tarafından ödüllendirilmiştir.

Siyah Kuşak 6. dan ve profesyonel yakın dövüş uzmanı olan Kunter Kurt, 1.000’den fazla sporcu yetiştirmiştir. Türkiye genelinde gerçekleştirdiği seminerlerle 2 milyon'u aşkın kişiye eğitim veren uzman Kunter Kurt, aynı zamanda “Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak” “Kendime Doğru Yürüyorum” “Cebinde Olmayıp Yüreğinden Verenler” “Sözün Özü” “Küllerinden Yangın Çıkaranlar” adlı kitaplarının da yazarıdır.

 2017 yılı Şubat ayında Mersin Toroslar Belediyesi ile birlikte "Dezavantajlı Kişilerin Tekstil Sektöründe İstihdamının ve Küçük Ölçekli Girişimciliklerinin Desteklenmesi Projesi" kapsamında uzman eğitmen olarak görev almıştır.

 

                           

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Silifke, Ticaret, ve, Sanayi, Odası'ndan, Başarılı, Bir, Eğitim, Daha,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.