Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 13:16 Bu haber 1351 kez okundu
 
SOS' ten Yine Özel Bir Sergi
SOS, 19 Mayıs vesilesiyle Mürüvvet Hanım Konağı' nda özel bir sergi açtı.
SANAT Haberi


     SOS, 18 Mayıs'ta özel bir sergi açarak, insanlara 19 Mayıs'ta gezilecek, görülecek güzel bir alternatif sundu. Çok farklı sanat çeşitleri ve akımların buluştuğu sergiye, bir çok özel ismin eserleri dahil oldu. Yağlıboyadan suluboyaya, fotoğraftan 3D tablo çalışmasına, keçe sanatından performans çalışmasına kadar bir çok tarzda eserin bir araya geldiği sergide, gerçek sanatın ne olduğu Silifke halkına bir kez daha gösterildi. 31 Mayıs'a kadar sürecek, ve saat 13:00 dan 18:00 a kadar kapıları açık olacak olan sergi, tüm Silifke halkını ağırlamaya hazır.

     SOS Oluşumu Kurucu Başkanı Emine İlkkutlu İzdar yaptığı konuşmasında, " Her şeyden önemlisi burada, bu güzel anı ve heyecanı bu güzel insanlarla paylaşmak. Biz 19 Mayıs'ı kutlamak, hatırlatmak, Atatürk'ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sözüyle, "Ayakta duruyoruz" demek için geniş kapsamlı bir sergi kurduk. Biz her şeye ve herkese rağmen ayaktayız, sanat için ve değerlerimizi unutmamak için emek veriyoruz. Kimseye boyun eğmeden, kimseye maşa olmadan kendi amacımız doğrultusunda ilerliyoruz. Biz bugün burada bir araya gelmiş olmadan dolayı çok mutluyuz." diyerek duygularını ifade etti.

     Sergide 2 eseri bulunan ama Van' daki görevinden dolayı sergiye gelemeye Ressam/Resim öğretmeni İlker Sarı, gönderdiği telgrafta, “Şuan binlerce km uzakta da olsam, içimizdeki ışığın hayata yansıyan dünyası şimdi burada. Beraberce hayatı hmeye ,keyfini çıkarmaya ve siz sanatseverlerle yalnızca sanatın gerçek değerini değil değerli sanatçılarla birlikte sanatın evrensel boyutunu ve görselliğini beraberce paylaşmak için bir aradayız. SANATKÂR ,TOPLUMDA UZUN ÇALIŞMA VE ÇABALARDAN SONRA ALNINDA IŞIĞI İLK HİSSEDEN İNSANDIR” diye söyleyen ATATÜRK’ ün sözleri asıl yaşam kaynağımızın yani kültür ve sanatın önemini her zaman ehemmiyetle sözlerinde kuvvetle vurgulamıştır. S.O.S grubu üyeleri Silifke'ye Modern Sanatın örneklerini getirmiştir..Renk, perspektif,oran orantı hataları ile dolu, minyatürist ve figüratif resimler yıllarca Silifkeli Sanatseverlere "sanat eseri"adı altında sunuldu..İşte S.O.S oluşumu İnsanlarımızda oluşan bu yanlış algıya dur demek için S.O.S grubu var.. S.O.S oluşumu titiz çalışmalarına,sanat ve kültürün kuvvetini aşılamaya kararlı olduğunu her fırsatta göstermeye çalışmaktadır..Bu bağlamda bu oluşuma önderlik eden sevgili, dünya güzeli büyüğüm, dostum, arkadaşım EMİNE İLKKUTLU İZDAR iyi ki varsın ve iyi ki bizimlesin.. SİLİFKE'DE SANAT S.O.S İLE GÜZEL... HEPİNİZE SEVGİLER” sözleriyle desteklerini sundu

     Performans Sanatçısı Hakan Çakır "Gerek, deformasyon metal heykelleri ile sergiyi yükselten, kadim dostum Marmara Güzel Sanatlardan Heykeltraş Atilla Yavuz'un referansı aracılığı ile tanıştığım S.O.S. ekibi ve Emine İlkkutlu İzdar hanım ile ilk etkinliğim olması, gerek prefesyonel sanat hayatım içinde birçok etkinliklerde bulunmama rağmen; büyüdüğüm ve sanata ilk adımlarımı attığım, vefa borcum olan bu topraklarda ilk sergim olması gereği ile büyük bir heyecan ve kıvanç içindeyim. Düzenlemeler ve karışık teknik döküm malzemeler ile katkıda bulunmaya çalıştığım sergide; özgür dönüşüm diskleri sergisi ile tüketim eleştirilerinde bulunurken, bir yandan da İhtimaller ve Hatıralar serisinde insanoğlunun farklı seçim ve tercihlerinin nasıl sonuçları olacağı merakını yorumlaya gayret gösterdim" dedi

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Kısmet TURGUT
 
Etiketler: SOS', ten, Yine, Özel, Bir, Sergi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.